miguelm75

miguelm75

53p

139 comments posted · 5 followers · following 5

346 weeks ago @ różne ró... - przydatne wtyczki do W... · 0 replies · +1 points

tak, jak napisałem powyżej "jestem autorem polskiego tłumaczenia tej wtyczki" :-)

363 weeks ago @ różne ró... - powyborcze refleksje · 0 replies · +1 points

dzięki za miłe słowa :-) nie piszę, bo jakoś ogólnie nie chce mi się komentować rzeczywistości w długich zdaniach i mądrych słowach (#efektfacebooka?). a może to oznaka czego innego, nie wiem.

438 weeks ago @ dzień jak co dzień - dzień czterdziesty · 0 replies · +1 points

nie no, ja też uważam, że brak informacji o śmierci profesora Andrzeja Szczeklika jest skandalem, natomiast bawi mnie jej "protest". cóż, nie każde pokolenie może sobie ponosić oporniki w klapie czy mieć swój Maj '68...

co do zdominowania przez media tematu śmierci Wisławy Szymborskiej: otóż wytłumaczenie jest proste - śmierć Szymborskiej jest bardziej medialna i lepiej się sprzedaje jako news, jakkolwiek cynicznie to brzmi.

448 weeks ago @ takie tam drobiazgi - Winnie the Foch · 1 reply · +2 points

nie wiem, ale spróbuję się dowiedzieć :-)

463 weeks ago @ różne ró... - zamieszanie z Powstani... · 0 replies · +1 points

pełna zgoda. myślę, że uchwyciłaś przez tą opowieść bardzo ważną prawdę , choć może jest to truizm i rzecz oczywista: nikt nie ma najmniejszego prawa oceniać czyjegoś zachowania, jeśli sam nie znalazł się w podobnej sytuacji. nawet jeśli się znalazł, też zalecałbym bardzo dużą ostrożność. w końcu nie wszyscy są bohaterami.

obejrzałem niedawno film "Kret", bardzo fajnie jest pokazane to, co powyżej napisałem o ocenianiu.

463 weeks ago @ różne ró... - zamieszanie z Powstani... · 0 replies · +1 points

zgoda, walczy się o ocalenie siebie i bliskich, ale trochę ważne jest też, co będzie po ewentualnym wygraniu/przegraniu tej walki (i tu wchodzą motywacja i idee). dlatego tak mnie uderzyły słowa Nowaka-Jeziorańskiego i dlatego czuję takie obrzydzenie do Terlikowskiego.

463 weeks ago @ różne ró... - śmierć i statystyka · 0 replies · +1 points

słusznie prawisz, że milion śmierci (tak naprawdę to chyba powyżej 100) jest nie do ogarnięcia.

być może sprawię wrażenie osoby zblazowanej (?), ale jeśli coś jest wałkowane we wszystkich mediach przez długi czas, reaguję alergicznie na jakąkolwiek wzmiankę o tym.

wyjątkami były atak na WTC (oglądałem telewizję chyba przez 8h bez przerwy, głównie programy informacyjno publicystyczne) i katastrofa smoleńska (w tygodniu między katastrofą a pogrzebem też dużo oglądałem TV).

trudno mi sobie wyobrazić (choćby z organizacyjnego punktu widzenia), że ktoś z moich bliskich mógłby być ofiarą Breivika), więc nie umiem solidaryzować z ich rodzinami. może gdyby analogiczna rzecz wydarzyła się w Polsce, ale tak... nie jestem w stanie, sorry.

469 weeks ago @ różne ró... - dzisiejszy Al Capone · 0 replies · +1 points

może nie napisałem tego wprost, ale na SLD też bym nie zagłosował. na kogoś z ich listy, acz przynależącego gdzie indziej - owszem. przynajmniej mam wrażenie dokonywanego wyboru.

BTW odkąd mogłem głosować, głosowałem na UD/UW/PD. potem zacząłem mieć problem z wybraniem sensownego kandydata. ale to już zupełnie inna historia...

urlop udany, byliśmy w Sopocie. pogoda taka sobie, ale dzięki temu sporo zwiedzaliśmy i spacerowaliśmy.

można mnie jeszcze znaleźć tu: http://gplus.to/miguelm75 - na razie rozkminiam, ale pewnie coś tam się zacznie pojawiać niebawem.

469 weeks ago @ różne ró... - dzisiejszy Al Capone · 0 replies · +1 points

dopiero wróciłem z urlopu, więc odpowiadam - można mnie znaleźć tu: http://miguelm75.blip.pl/, tu: http://twitter.com/#!/miguelm75, tu: https://www.facebook.com/miguelm75, tu: https://foursquare.com/user/miguelm75.

kiedy słyszę kogoś z PiS-u, odbezpieczam rewolwer, że strawestuję Hannsa Johsta. PO zrobiło świetny "prezent" dla lewicowego wyborcy, kierując do komisji projekt całkowitego zakazu aborcji, więc niech spadają (zresztą nigdy nie rozważałem głosowania na nich w wyborach innych niż prezydenckie, które się rządzą osobnymi zasadami). mam nadzieję, że SLD dogada się z Partią Kobiet, Zielonymi2004 i innymi lewicowymi partiami i będę miał z czego wybierać przy urnie.

472 weeks ago @ takie tam drobiazgi - czy posyłać dzieci n... · 2 replies · +1 points

jaki był tak BTW sens zadawania tego typu pytania przez niewierzącego rodzica?