elcukro

elcukro

21p

17 comments posted · 2 followers · following 0

567 weeks ago @ Mikroblogi - Nowy Asystent dla Blipa · 0 replies · +1 points

Dzięki. Jak widać cały czas coś tam dochodzi w różnym tempie. Do wersji 1.0 jeszcze długa droga, ale obiecuję że będzie można robić takie rzeczy z blipem, które teraz są niemożliwe albo bardzo trudne :)

Trochę sobie możemy pokadzić, w końcu jesteśmy na moim blogu :) tak więc blipi to też kawał dobrej roboty i kombinujmy żeby te cykle procesora i dysku pod bazę się nie marnowały :)

W asystencie na pewno chętnie dointegruję poszerzone informacje o użytkowniku, które mogą pochodzić np. z blipi. Widzę również spore zastosowanie w panelu statystyk (którego jeszcze nie ma :)).

569 weeks ago @ Mikroblogi - Porody w mikroblogach · 0 replies · +1 points

Myślę że nawet robiąc taki materiał tylko do domowego archiwum warto się zastanowić, czy na pewno chcemy uchwycić akurat ten dość bolesny moment narodzin. Człowiek tak ma, że te bolesne momenty mu się z czasem zatrą w pamięci a zostaną te radosne. Natomiast zdjęcie zawsze o tych bolesnych przypomni.
To chyba kwestia bardzo indywidualnego podejścia do rzeczy. Ale ustalmy jedno - fotografowanie porodu na pewno nie jest dla wrażliwych :)

571 weeks ago @ Mikroblogi - Idą święta - rozdaj... · 1 reply · +1 points

Za rok zrobimy podsumowanie podsumowania :)
Co do NKTalk i innych komunikatorów - nie ma na nie miejsca w przyszłości. Ludzie będą siedzieć w serwisach społecznościowych i korzystać z funkcji, które one będą oferować. Siedząc w mailu pogadamy przez gtalk, na fejsbuku przez jego czata, a na nk - przez NKtalk. Dlatego uważam, że GG będzie umierać jako komunikator.
Komentarz odnośnie AppStore i Android

572 weeks ago @ Mikroblogi - Ciężkie jest życie ... · 0 replies · +1 points

Moim zdaniem ten kierunek to totalna porażka. Siły trzeba skupić na zrobieniu dobrego frameworka do produkcji aplikacji, a nie na ręcznym dobieraniu partnerów.
To trochę tak, jakby istniała komisja ds. tego, kto ma prawo nakręcić filmy, które możesz obejrzeć.
Ewentualnie jeśli wolisz, komisja ds. tego, które blogi mogą zostać opublikowane w sieci.

Reakcje internautów będą złe na złe aplikacje. A z dobrych się ucieszą. Czemu decydować za nich?

Płacenie za dostęp do 13 milionów Polaków to już żart. To NK powinno płacić za to, że ktoś zdecydował się poświęcić swój czas i talent na to, aby wyprodukować coś, co zostanie osadzone na platformie NK - nie odwrotnie! W końcu czym więcej ciekawego kontentu i rozrywki, tym ludzie chętniej i dłużej tam zostaną.

Farmville ma więcej użytkowników niż cały Twitter. Pod rozwagę.

572 weeks ago @ Mikroblogi - Ciężkie jest życie ... · 0 replies · +1 points

Moje ulubione jest to z Agory :)

573 weeks ago @ Mikroblogi - Blip czy Twitter? · 0 replies · +1 points

Nawet jesli to polskie profile, to jest duża szansa że jeśli siedzą na twitter to znają angielski. Zrób test i daj znać, czy była jakaś różnica w stosunku do poprzednich (retwity, odpowiedzi, wejścia).

573 weeks ago @ Mikroblogi - Blip czy Twitter? · 2 replies · +1 points

Czy docierasz do polskich czy zagranicznych użytkowników Twittera? Jakiś odzew się pojawił na Twoje wpisy? Spróbuj może co jakiś czas wrzucić coś po angielsku i zobaczyć, jaki będzie odzew - imho będzie to dużo bardziej efektywne wykorzystanie tego kanału, tym bardziej że tematyka jest uniwersalna.

573 weeks ago @ Mikroblogi - Blip czy Twitter? · 4 replies · +1 points

Na twitter piszesz po polsku czy po angielsku?

573 weeks ago @ Mikroblogi - Mobilny klient śledzi... · 0 replies · +1 points

Ztcw na razie jest w fazie testów. Proponuję śledzić bloga NK - tam pewnie jako pierwsza pojawi się informacja o dostępności aplikacji w AppStore.

574 weeks ago @ Mikroblogi - Podsumowanie akcji "Po... · 0 replies · +1 points

zgadza się (stąd dopisek 'potencjalnie'') :)