Ewelina Dziubińska

Ewelina Dziubińska

58p

190 comments posted · 6 followers · following 10

519 weeks ago @ Szelest Stron - Życie na 100% wg PZU ... · 0 replies · +1 points

Ale co mi Pan tutaj jakieś insynuację urządza? To teraz będziemy forsować teorię, że się Fryderyk "sam" rozwalił, a sztorm sobie załoga wymyśliła?

Z tego typu komentarzami "Skoro pani ani nie udaje, ani nie prowokuje to być może pani myśli. Zatem życzę pomyślnego rozwijania tego procesu" proszę się delikatnie mówiąc powstrzymać. Jatki na mojej stronie i obrażania mnie, że "byś może myślę" akceptować nie będę.

519 weeks ago @ Szelest Stron - Życie na 100% wg PZU ... · 4 replies · +1 points

Cóż, ani jedno ani drugie ;)

519 weeks ago @ Szelest Stron - Życie na 100% wg PZU ... · 0 replies · 0 points

Tak. To niedopuszczalne, że nie zatonęli. Jak śmieli!

520 weeks ago @ Szelest Stron - Życie na 100% wg PZU ... · 2 replies · 0 points

A poza tym, to że muszą wypłacić duże odszkodowanie to nie znaczy, że mamy przyklasnąć odmowie jego wypłaty bo biedne PZU sobie nie poradzi.

520 weeks ago @ Szelest Stron - Życie na 100% wg PZU ... · 0 replies · 0 points

Przecież oni nie trzymają tych pieniędzy w "skarpecie" tylko obracają nimi i je "mnożą", tak? ;]

520 weeks ago @ Szelest Stron - Życie na 100% wg PZU ... · 0 replies · 0 points

No i co z tego, bo nie rozumiem? Ten prywatny żaglowiec płaci coroczną składkę na ubezpieczenie w wysokości 50 tys. złotych. Ten prywatny żaglowiec i odmowa wypłaty odszkodowania pokazuje jak PZU może potraktować "zwykłych" klientów.
I nie "robi lukratywne rejsy" tylko w ten sposób na siebie po prostu zarabia i jak mu najbardziej wolno - nie rozumiem zarzutów, ma stać i się kurzyć żebyś był zadowolony?
Nawet gdyby zarabiał 10 milionów miesięcznie na tych rejsach to co to ma wspólnego z faktem, że PZU nie wypłaca mu odszkodowania?!?!

520 weeks ago @ Szelest Stron - Życie na 100% wg PZU ... · 0 replies · +2 points

A tam, generalnie nic wielkiego ;)

520 weeks ago @ Szelest Stron - Życie na 100% wg PZU ... · 5 replies · 0 points

Aha. Czyli jak w wypadku samochodowym zostaną skasowane samochody kilkunastoletnie powiemy, że nie dziwota bo stare były to się i skasowały?
I analogicznie możemy tak w każdej sytuacji powiedzieć - że i tak było stare, i tak zniszczone i nie dziwota że SIĘ popsuło?!

Zapraszam tutaj jeśli chodzi o uzasadnienie:
5.12. godz 1700
Wczoraj Armator CHOPINA ujawnił na konferencji prasowej uzasadnienie PZU odmowy płacenia za odszkodowanie statku, w którym PZU przyznaje, że ubezpieczenie obejmuje ryzyko związane z pogodą (heavy weather), ale pojęcie to tłumaczy jako "nadzwyczajne warunki pogodowe" tj. wiatr 10 stopni w skali Beauforta, odpowiednia do tego fala itp.
W tym miejscu następuje nieporozumienie, ponieważ w języku angielskim określenie HEAVY WEATHER oznacza po prostu "warunki sztormowe" i dotyczy wiatrów od 7 stopni w górę.
Adlard Coles, klasyk żeglugi w sztormowych warunkach "ciężką pogodę" rozciąga również na wiatry słabsze - od 5 stopni w górę.
Najwyraźniej pracownikom PZU potrzebne jest szkolenie żeglarskie i Fundacja Szkoła pod Żaglami mogłaby się tego podjąć. Wysokość wynagrodzenia ustali się później.
Źródło http://szkolapodzaglami.org.pl/

A social media nie są tylko od tego by pchać nimi marketingową papkę, a w obliczu problemu stawać się ślepym na komentarze ;)

W ramach ciekawostki - rocznie Fryderyk Chopin płacił 50 tys zł ubezpiecznia. W PZU ubezpieczony był od 20 lat.

520 weeks ago @ Szelest Stron - Życie na 100% wg PZU ... · 0 replies · +4 points

Po pierwsze to ubezpieczyciel nie dał odpowiedzi na ten temat na swojej oficjalnej stronie, która chyba raczej do tego służy by odpowiadać na pytania ludzi. Jak się nie chce odpowiadać na pytania to się nie wchodzi w social media.
To pisanie pogardliwe o "dzieciach, które nie wypłynęły na karaiby" jest strasznie żenujące - to są dzieciaki, które żeby dostać się na ten statek przez rok pracują społecznie, czego większość społeczeństwa nigdy nie doświadczy i nie jadą sobie na te karaiby na wakacje leżakować tylko to jest jednocześnie ich szkoła, a sam rejs takim żaglowcem to też nie jest opalanie się na pokładzie i picie drinków :/
A na koniec dodam, że będę się wypowiadać na takie tematy, na jakie tylko mam ochotę ;)

520 weeks ago @ Szelest Stron - Życie na 100% wg PZU ... · 8 replies · 0 points

Fakt, że PZU nie chce wypłacić ubezpiecznia jest akurat niezaprzeczalny, nie rozumiem dlaczego o tym nie pisać?
Ubezpieczyciele to tylko poborcy opłat przez 20 lat, gdzież im tam do wypłat czegokolwiek, zapomniałam ;)