malé srdce

malé srdce

57p

177 comments posted · 250 followers · following 1

11 years ago @ http://www.malesrdce.com/ - Svět okolo mě · 0 replies · +1 points

Ahoj bratře šesté Slunce, jsem moc rád, že jsme se alespoň takto virtuálně zase potkali, protože Ty jsi moudřejší část mne samotného.:) Já vím, že bych měl bojovat láskou, úsměvem a optimismem; ale když pozoruji všechno to vykořisťování a odrbávání lidí, vaří se ve mně krev. B) Tvá moudrost je léčivá drahý Petře a já se jí nechávám inspirovat a zas budu tančit pod sluncem.:)

11 years ago @ http://www.malesrdce.com/ - Svět okolo mě · 0 replies · +1 points

Ahoj, moc se mi líbí ta představa chaloupky ze sakurového dřeva někde na samotě u lesa.:)

11 years ago @ http://www.malesrdce.com/ - Nový věk · 0 replies · +2 points

Ahoj, jsem moc rád za odkaz na Tvé nové stránky, který jsi mi zanechala. Už jsem se začal bát, že jsi se roztopila jako sněhová vločka a odešla jsi do nenávratna. Tvá slova byla pro mne vždy léčivým balzámem na duši. Věř, že i já jsem v posledním měsíci chtěl své stránky nadobro opustit a ztratit se, aby mě už nikdy nikdo nenašel, ale přeci jsem to zatím neudělal. Možná později, ale Tebe bych dal určitě vědět, kam jsem se ukryl před lidmi, protože jen Tvá křehkost a harmonie může porozumět mému srdci. Děkuji Ti mnohokrát...

11 years ago @ http://www.malesrdce.com/ - Analýza situace... · 0 replies · +1 points

Ahoj Amade, řekl jsi velmi významné a pravdivé moudrosti, kterým je schopno porozumět opravdu jen pár lidí na této planetě. Přiznám se, že jsi mě osobně překvapil, že to víš a uvědomuješ si to.

Předně to, že ženy jdou většinou jinou cestou než muži a je pro ně jednoznačně jednodušší svou sexualitu ukočírovat.

Ale nejvíce jsi mě překvapil s ojedinělou znalostí, že vypustit semeno v případě, kdy hrozí člověku tzv. "PŘEPÁLENÍ", lze pouze na čistě fyzické úrovni, bez toho, aby to zasáhlo subtilnější těla. Toto ví a zná tuto jedinečnou metodu a navíc ji dokáže i použít, skutečně jen pár lidí na této planetě. Opravdu jsi mě překvapil!

Jinak díky za otevřenost s jakou zde píšeš, vážím si takovýchto vzácných a upřímných lidí. Mám moc rád otevřené lidi, kteří nikterak neposuzují jiné lidi, ale je přijímají takové, jací jsou v danou chvíli, protože jednoduše vědí a znají.

Měj se moc hezky a krásné prožití vánočních svátků Ti přeje malé srdce.

11 years ago @ http://www.malesrdce.com/ - Analýza situace... · 0 replies · +1 points

Dobrý den,

je vidět, že moc často na můj blog nechodíte a články nečtete, protože jinak byste si z mých článků už dávno všimla, že za celý svůj život jsem do kostela chodil asi rok a půl a už před rokem jsem církev opustil a do kostela chodím jenom občas a to z důvodů, které si můžete přečíst v článku Odhozená berlička malého srdce ( Odkaz zde: http://www.malesrdce.com/2012/01/odhozena-berlicka-maleho-srdce.html ) a z mnoha a mnoha dalších článků.

Nelíbí se mi Váš přístup, kdy si přečtete jeden článek a potom tu tvrdíte, že se aktivně účastním nedělních bohoslužeb. Skutečně mě to pobavilo. A dále, vůbec nevím, co je to VN vedení, jež je v provozu. Této větě opravdu nerozumím.

A k BED už se vyjadřovat nebudu, protože jsem napsal vše, co jsem napsal. A za vším, co jsem o ní napsal, si také stojím. Myslím si, že BED by si také měla jisté věci uvědomit. Mimochodem můžete mi říct, kde omlouvám své chyby? Proč bych měl své chyby omlouvat? Mně stačí, když si je uvědomím a budu se jich příště vyvarovat. Já své chyby neomlouvám, jsou pro mne požehnáním a darem, chcete-li přirozeným vývojem lidské bytosti, kdy tak má člověk díky uvědomění si svých chyb možnost dalšího růstu a vnitřního vzkvétání.

Jak vůbec můžete napsat, že někdo má pravdu? Jste si tím skutečně jista, že má BED pravdu? Není pravda něco, co se nedá jen tak jednoznačně uchopit, jako jste to uchopila Vy? Popřemýšlejte trochu nad tím.

11 years ago @ http://www.malesrdce.com/ - Analýza situace... · 0 replies · +1 points

Ahoj Františku, opět Ti děkuji za velmi hezký komentář, který mi zase přináší mnoho důležitých impulzů k přemýšlení a k sebereflexi. Tu vidím velmi hezký příklad mezi Tvými komentáři a komentáři BED. Ty, ač přinášíš i kritiku, přinášíš ji velmi jemně s ohledem na druhého člověka a s láskou v srdci, což já z Tvého komentáře opravdu živě cítím a proto také Tvůj komentář přijímám s vděčností, že mi ji udílí moudřejší bratr. Tvá slova si hluboce zapíšu do srdce a využiji z nich maximum. Díky!

11 years ago @ http://www.malesrdce.com/ - Hora Tvého života · 0 replies · +1 points

Ahoj Spiiiidy, zdravím a posílám mnoho pozdravů:D

11 years ago @ http://www.malesrdce.com/ - Hora Tvého života · 0 replies · +1 points

Nádherná živá myšlenka! Přijímám ji s pokorou v srdci a s velkým díkem. Teď už zbývá ji jen uskutečnit a prožít ji. Děkuji Františku za velký inspirující impulz. Mějte se hezky.

11 years ago @ http://www.malesrdce.com/ - Hora Tvého života · 0 replies · +1 points

Ahoj Amade,

přesně to samé se stalo bohužel i mně. A nebylo to jednou, dvakrát, stalo se to několikrát. A když se nyní ohlédnu za sebe, vidím, že můj život mohl být úplně jiný, kdybych neposlouchal ostatní, ale se řídil podle svého srdce.

Říká se, že než se duše vtělí do těla, je jí načrtnuta jistá možná hlavní linie cesty pozemského života. A tato linie má několik hlavních křižovatek a právě na těchto důležitých křižovatkách života se často mění náš osud naším vlastním svobodným rozhodnutím, pro jakou cestu se rozhodneme. Několikrát se mi stalo, že mi vnitřní hlas říkal, abych se vydal konkrétní cestou, ale já jsem neposlechl, jednou ze strachu, jindy zas proto, že mě nějaký jiný člověk ovlivnil natolik, že mě v mém rozhodnutí zviklal.

Je to přesně tak, jak říkáš. Někteří lidé mi říkali, že mé sny nejsou dobré a nyní, kde jsou všichni ti lidé a kde jsem já a kde jsou i mé sny?

Nevím, do jaké míry je pravdivá myšlenka, že člověk je zodpovědný za vše, co se mu děje. Podle mě je člověk zodpovědný především za to, pro co se rozhodne svou zcela svobodnou vůlí ( svobodná vůle člověka je jediným, co doopravdy zaváží ), ale asi existuje i jistá kolektivní spoluzodpovědnost za to, co se nám děje. Někdy člověk nemusí mít na výběr, aby se rozhodl podle svého vnitřního cítění anebo svědomí. Někdy k tomu chybějí ty správné okolnosti a možná i ten správný okamžik. Nevím, možná ta myšlenka, pokud se kontempluje do hloubky sebe sama, je pravdivá. Nejsem schopný to posoudit.

Měj se hezky...

11 years ago @ http://www.malesrdce.com/ - Hora Tvého života · 0 replies · +1 points

Chybujícími poutníky jsme my všichni, Petře, ale jakým velkým požehnáním jsou právě naše chyby, díky kterým si mnoho věcí uvědomíme. Zdravím rovněž, je pro mne poctou, že jsi mě navštívil, i přesto, že toho času nemáš mnoho, a také proto, že jsi Pan spisovatel, který většinou dokáže v málo větách říct tak mnoho. To opravdu nedokáže každý. Takže zdravím a nechť je požehnána každá práce, do které se pustíš.